null علی نعمتی: حضور در عرصه بانکداری بین الملل یکی از اهداف مهم تأسیس پست بانک ایران است

نقش آفرینی و حضور در عرصه های بین المللی با بهره گیری از شبکه های گسترده پست بانک های دنیا یکی از اهداف مهم تأسیس پست بانک ایران می باشد.

به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: علی نعمتی عضو هیأت مدیره در مراسم معارفه رئیس اداره کل روابط بین الملل ضمن بیان مطلب فوق گفت: حوزه بین الملل و حضور فعال در عرصه های بین الملل برای پست بانک ایران بسیار با اهمیت است زیرا شبکه پست بانک های دنیا علاوه بر ارائه خدمات رایج بانکی، خدمات منحصر به فردی از جمله حوالجات ارزی را نیز دراختیار دارند و آن را درسطح گسترده جهانی ارائه می کنند که ما باید از این بسترها استفاده بیشتری ببریم.
وی افزود: حرکت های خوبی در حوزه بین الملل پست بانک ایران صورت گرفته و متون و منابع خوبی نیز برای توسعه فعالیت های ارزی و بین المللی تهیه گردیده است.
نعمتی تصریح کرد: ریسک های اعتباری، عملیاتی و بازار در حوزه بین الملل بسیار با اهمیت و مستلزم توجه ویژه به آن است و باید مطالعات خودمان را در این حوزه افزایش دهیم چون یک نیاز اساسی است.
داود کرمی مدیرامور بین الملل نیز در این مراسم با ارائه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته در این حوزه گفت: علیرغم مشکلات، موانع، ریسک های متعدد و حساسیت های موجود، همه کارکنان امور بین الملل و ارزی باید به روز بوده و همواره به دنبال خلق محصولات و حضور در بازار جدید باشند.
وی؛ ضرورت توجه به توسعه همکاری های بین المللی، توسعه سرمایه گذاری های بانک در خارج از کشور، انجام مطالعات از آخرین وضعیت پست بانک های دنیا برای بهسازی و بهینه سازی خدمات و توجه به داشتن جایگزین و پشتوانه سازی برای امور بین الملل را به عنوان مهمترین انتظارات خود در این حوزه برشمرد.
همچنین سیدکامبیز سیدی رئیس پیشین اداره کل روابط بین الملل در ابتدای این مراسم گزارشی از فعالیت ها و اقدامات انجام شده در ماه های اخیر را ارائه نمود.
گفتنی است: در پایان این مراسم؛ مجتبی حقی به سمت رئیس اداره کل روابط بین الملل و سیدکامبیز سیدی به سمت سرپرست اداره کل بانکداری بین الملل معرفی و از زحمات عباس پورخسروی به عنوان رئیس پیشین اداره کل بانکداری بین‌الملل نیز تقدیر به عمل آمد.

گزارش تصویری