null وزیر ارتباطات: حضور در مناطق محروم از ویژگی های پست بانک ایران است

حضور در مناطق کور بانکی و همچنین مناطق محروم و روستائی که برای سایر بانک ها توجیه اقتصادی ندارد از مهمترین ویژگی های پست‌بانک ایران است.


به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: دکتر محمود واعظی در مراسم امضای تفاهم نامه ایجاد 10هزار صندوق تأمین مالی خُرد روستائی بین پست بانک ایران و مرکز توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری ضمن بیان مطلب فوق گفت: افتخار می کنیم که به صادق ترین افراد جامعه در روستاها خدمت می کنیم و این ابتکار بسیار خوبی است که موجب می شود دولت با عشق و علاقه خاصی به روستائیان خدمت کند.
وی افزود: حل مشکلات هموطنان روستائی و پرداخت وام و تسهیلات بانکی راحت و آسان به آنان کار بسیار ارزنده ای است.
واعظی تصریح کرد: دولت برنامه های مختلفی برای خدمت به روستائیان و ساکنان مناطق محروم و مرزی کشور دارد و ایجاد صندوق تأمین مالی خرد روستایی در 10هزار روستای کشور از جمله این برنامه هاست که سازو کار آن با حمایت بانک مرکزی توسط پست بانک ایران و مرکز توسعه روستائی ریاست جمهوری انجام شده و مقرر است در زمینه های اشتغال زائی، تولید و رفع نیازهای ضروری روستائیان وام های خوبی پرداخت کند.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات این حرکت را ابتکار خوبی عنوان کرد که می تواند بسیاری از دغدغه های زندگی روستاییان را برطرف کرده و آثار خوبی در روستاها داشته باشد.
وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی و دولت همواره از اینگونه طرح ها و برنامه ها در روستاها حمایت می کنند زیرا توسعه مناطق روستائی و محروم در اولویت برنامه های نظام است.
واعظی در پایان عنوان کرد: اعتقاد داریم که با حمایت روستاییان می توانیم صنایع کوچک را در روستاها دایر کرده و چنین اقداماتی می‌تواند در ایجاد کسب و کار در این مناطق مفید باشد.

گزارش تصویری