null باحضور دکتر واعظی تفاهمنامه ایجاد "صندوق مالی خرد روستائی" بین پست بانک ایران و مرکز توسعه روستائی ریاست جمهوری امضاء شد

طی مراسمی با حضور دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، تفاهم نامه ایجاد "صندوق تأمین مالی خرد روستائی" در 10 هزار روستای کشور بین پست بانک ایران و مرکز توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری امضاء شد.


به گزارش روابط عمومی پست بانک ایران: براساس این تفاهمنامه تمامی عملیات بانکی این صندوق اعم از افتتاح حساب و اعطای وام و انواع تسهیلات در زمینه های مختلف توسط دفاترخدمات بانکی این بانک در روستاها انجام می شود.
بنابراین گزارش: اعضای این صندوق متشکل از پنج نفر شامل؛ رئیس یا نماینده شورای اسلامی، دهیار، دو نفر از معتمدین روستا و همچنین کارگزار دفترخدمات بانکی است که همه فعالیت های آن در محل این دفتر صورت می پذیرد.
این گزارش می افزاید: براساس آئین نامه اجرائی ماده 194 قانون برنامه پنجساله پنجم توسعه کشور، توسعه مناطق روستائی و کشاورزی در سطح کشور از مهمترین مسئولیت های مرکز توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری است که این اقدام با همکاری پست بانک ایران می تواند بسیار مؤثر باشد.
بنابراین گزارش: در این مراسم دکتر واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مهندس ضیائی مدیرعامل پست بانک ایران و سیدعباس پورهاشمی رئیس مرکز توسعه روستائی و مناطق محروم ریاست جمهوری در مصاحبه با خبرنگار واحد مرکزی خبر به تشریح اهمیت این تفاهم نامه در توسعه روستاها و مناطق محروم و همچنین نقش پست بانک ایران در رونق صندوق مذکور پرداختند.
گفتنی است: در همین راستا، بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران با درخواست مرکز توسعه روستائی و مناطق محروم کشور درخصوص پیشنهاد تأسیس "صندوق تأمین مالی خرد" با هدف بهبود وضعیت ارائه خدمات بانکی به مناطق روستائی و محروم کشور همکاری خود را اعلام نموده است.

گزارش تصویری